sobota, 12 października 2013

Przykra prawda -odcinek 7 - droga ekspresowa S5 do Bydgoszczy - krótko i smutno.

Koalicjanci z PO i PSL w lokalnej telewizji demaskują obietnice rządu: „Nie wciskajmy kitu (…) Jeżeli ktoś mi mówi, że do 2018 roku będzie droga, to kłamie”


Arcyciekawą rozmowę parlamentarzystów dotyczącą lokalnych inwestycji opisuje Portal Kujawski. Okazuje się, że w budowę drogi S-5 nie wierzą już nawet politycy PO i PSL.
W programie TVP Bydgoszcz "Polityka dla ludzi" dyskutowano m.in. o drodze ekspresowej, która jest najważniejszą inwestycją dla regionu. Trudno być jednak w tej sprawie optymistą, gdy w zapowiedzi budowy tej trasy do 2018 roku nie wierzą nawet przedstawiciele koalicji rządzącej.
Senator PO Jan Rulewski stwierdził niespodziewanie:
Ja nie wiem czy w ogóle ta droga powstanie, bo nie ma pieniędzy.
I dodał:
Najbliższa informacja, jaką dzisiaj uzyskałem, to brak informacji. To oznacza, że być może wypadniemy z tej ostatniej perspektywy europejskiej w zakresie budowania S-5. Dobrze by było, jak byśmy chociaż zaczęli budować obwodnicę Bydgoszczy.
Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek nie pozwolił nawet dokończyć Rulewskiemu:
Zapomnijcie. Nie wciskajmy kitu. Do Białych Błot trasa S-5 dojdzie od strony Gniezna. Dalej nie wierzę. Jeżeli ktoś mi mówi, że do 2018 roku będzie zbudowana droga S-5 w kierunku Nowych Marz to kłamie.
I poskarżył się na ministra transportu Sławomira Nowaka, że ten nie chce rozmawiać o inwestycjach drogowych nawet ze swoim koalicjantem.
Ile jeszcze jest takich inwestycji, co do których „wciskają nam kit”? I o ilu parlamentarzyści koalicji wiedzą, że nie będą zrealizowane, ale nie kwapią się, by to głośno przyznać?
Przy okazji warto docenić szczerość Jana Rulewskiego i Eugeniusza Kłopotka – obaj wyrastają ponad magmę charakterystyczną dla ich partii.
znp, portalkujawski.pl

2 komentarze:

  1. S5 jest inwestycją najważniejszą nie tylko dla regionu ale dla Europy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Semeon, nie poddawaj się. Twój blog jest najlepszą bronią we wskazywaniu absurdów w zarządzaniu tym województwem. Masz moje wsparcie w tym, co robisz dla naszego miasta. Chyba już to udowodniłem?
    Pozdrawiam,
    Ramboost

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię