wtorek, 21 grudnia 2021

Życzenia Świąteczne i Noworoczne.

Podczas paru świątecznych dni, dla niektórych trwających nieco dłużej, na pewno wielu prowadzić będzie polityczne dysputy, wielu będzie się sprzeczać, chwalić lub ganić takie lub inne decyzje i działania naszego rządu i wszystkich innych (sejm, senat, prezydent wraz z całą kancelarią i inne ośrodki władzy centralnej oraz terytorialnej), którzy mają wpływ na to co i jak się dzieje w naszym państwie.  


Każdy ma swój punkt widzenia i swoje przekonania, jednak najczęściej kierujemy się uprzedzeniami i schematami lub tym co zobaczymy lub usłyszymy w telewizji, radiu, albo przeczytamy w internecie lub w prasie.  Bardzo rzadko próbujemy zapoznawać się z opiniami nieraz skrajnie różnymi w ocenie jakiś faktów lub decyzji od owych naszych przekonań i wyobrażeń.  Rzadziej lub wcale nie sięgamy po przeczytanie artykułów w prasie odległej nam ideowo lub takiej, którą uważamy za skrajną. Bardziej kierujemy się emocjami, przekonaniami lub wiarą, a zdecydowanie mniej racjonalną oceną tego co nas otacza.  Jednak, moim zdaniem, zawsze warto zasięgać opinii z różnych źródeł, czytać i słuchać różnorodną prasę i oglądać różne telewizje, a także słuchać różnych stacji radiowych.   

Jednak najczęściej nasze uprzedzenia powodują, iż tak nie czynimy i jakże po wielokroć nie potrafimy dostrzec przez owe uprzedzenia prawdziwych wartości, istotnych treści, trafnych ocen i wielu innych pozytywnych zjawisk.  Natomiast posługując się schematami i gotowymi wzorcami oraz swoją nieomylną, według każdego z nas, skalą wartości nie dopuszczamy opinii ze źródeł, które uważamy za niewiarygodne.  I z tego powodu często robimy błędy.

Wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę, aby unikali uproszczeń i demagogii, a kierowali się zdrowym rozsądkiem i realną oceną otaczającej nas polskiej rzeczywistości.

Ale pomijając powyższe rozważania to życzę Wam Moi Drodzy:  

Takich  Świąt tradycyjnie polskich, tych z opłatkiem, tych ze zupą rybną lub grzybową, tych z pierogami z grzybami i kapustą, tych ze zasmażaną kapustą z borowikami lub bezmięsnym bigosem, tych ze smażonym karpiem, linem i szczupakiem i oczywiście tych z kompotem z owocowego suszu.  A do tego masy innych potraw według gustów i obyczajów.  Zda się też do rybki dobry Riesling lub Gweurztraminer (najlepiej alzackie), a na deser  przynajmniej kilkuletni Sauternes.  A potem wspólnie śpiewane kolędy i bogate prezenty.  Zadumy, miłości, akceptacji, zrozumienia, radości, uśmiechu i spełnienia marzeń.  

WESOŁYCH  ŚWIĄT  I  SZCZĘŚLIWEGO  NOWEGO  2o22  ROKU.

Fragment żłobka w San Pedro de PinatarFilmik z większym fragmentem powyższej szopki

Nasza choinka.  Wykonana z patyków znalezionych na plaży oraz sznurka.  Ozdobiona własnoręcznie (moje tylko trzy gwiazdki, reszta Luci) ozdobami. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię