niedziela, 12 lutego 2012

Odrobina najnowszej historii.

Któż, a szczególnie z młodych, pamięta tą słynną, nie tylko na całą Polskę, Markę?

Czyż to nie dziwne, iż bezpowrotnie przepadły tak znakomite, znane i popularne bydgoskie marki jak  Romet, Eltra, Kobra, Famor, Befana, Telfa, Byfauch, Modus, Jutrzenka, Browary Bydgoskie, że wymienię tylko te najpopularniejsze.  Piszę tutaj o markach, a nie fabrykach i nie wymieniam tych co jeszcze, chociaż mocno zmienione to jednak, nadal działają. A co powstało w zamian?  Jakie bydgoskie marki, oprócz Pesy, są teraz znane w Polsce i w świecie?   Czy naprawdę musiały one zniknąć?  Czy jednak ta polska prywatyzacją była uczciwa i dobra?  Czy naprawdę przyniosła, długofalowo, dobre skutki?    Teraz coraz częściej słyszymy o państwowych firmach europejskich, czy to francuskich, czy szwedzkich, norweskich lub niemieckich.  Moim zdaniem sposób przeprowadzenia transformacji gospodarczej w Polsce po 1989 roku historia oceni jednoznacznie negatywnie.

5 komentarzy:

 1. marka istnieje i ma całkiem dobrze
  http://www.romet.pl/pl/firma/historia/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Montownia rowerów z chińskich części. "Rewelacja"

   Usuń
 2. Ale tylko marka, a nie potężny ongiś zakład pracy na Fordońskiej. A czy ta nowa - stara marka kojarzy się z Bydgoszczą?

  OdpowiedzUsuń
 3. A muzeum bydgoskiego przemysłu nadal nie ma... Nie szanujemy naszej historii i pracy naszych ojców i matek. Miałem fajną kolekcję radioodbiorników Eltry, chciałem dać do bydgoskiego muzeum. Nikt nie odpowiedział. Nie mam już kolekcji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo takich kundli sobie wybieramu na naszych przedstawicieli, którym w głowie tylko ich zasrany interes. Dlaczego?

   Usuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię