poniedziałek, 20 lutego 2012

Bydgoszcz - smutne popołudnie na ulicy Długiej.

Pustki na Długiej

Pustki na Wełnianym Rynku

Sklepy w likwidacji

Sklepy do wynajęcia

Ruina

I następna ruina

Kolejna ruina

Kompletna pustka.

Tak wyglądała ulica Długa w poniedziałkowe popołudnie 20.02.2012  roku.  Ta jedna z najpiękniejszych bydgoskich ulic, kiedyś pełna klientów popularnych sklepów, tętniąca tramwajami , samochodami i autobusami miejskimi, umiera już od dawna, ale z roku na rok jest coraz gorzej.  Czytamy często o pomysłach na ożywienie tej bydgoskiej ulicy, niestety rzeczywistość jest ogromnie smutna. Czyż to nie jest dziwne, iż najważniejsza ulica Starego miasta  pełna jest sklepów w likwidacji, sklepów do wynajęcia i pełna zrujnowanych budynków?  Co robią władze miejskie z jedną ze swoich wizytówek, położoną kilkadziesiąt metrów od siedziby władz miejskich.  Co czynią i czy w ogóle interesują się tym swoistym bydgoskim "salonem" miejscy radni?  Czyż nie jest to kolejny bydgoski wstyd?
                                                                                                   Tak 
6 komentarzy:

 1. co czynią w tej kwestii radni..? to oni doprowadzili do tej sytuacji - bardzo nierówny bruk (eliminacja klientek w szpilkach), a przede wszystkim odcięcie od komunikacji samochodowej - po zlikwidowaniu ostatnich kilkunastu miejsc parkingowych na Wełnianym Rynku. Kto i po co ma chodzić Długą? A przede wszystkim skąd?

  OdpowiedzUsuń
 2. a ty chodzisz jeszcze po sklepach hahaha

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze chodzę, ale to nie ma nic do rzeczy, chodzi o przywrócenie świetności jednej z najważniejszych ulic miasta. Nie musi tam być wiele sklepów, mogą być punkty usługowe, biura, bary, galerie i inne. Miasto powinno stworzyć plan przywrócenia świetności tej ulicy, wszak to jedna z jego /miasta/ wizytówek. Dlatego władze miejskie i radni powinni aktywnie wspierać, także finansowo, tych co ten plan będą chcieli realizować. Oczywiście jest to proces obliczony na lata i wymaga porozumienia z właścicielami domów, ale twierdzę, iż jest to możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 4. sam wczesniej piszesz ze ludzie z kasa uciekaja z miasta na wies. jesli nie bedzie dojazdu autem Dluga nie ozyje.
  Total

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, na pewno, sprawa dużego i najlepiej bezpłatnego parkingu jest jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba w pierwszej kolejności wykonać, aby ożywić tą i inne przyległe ulice Starego Miasta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamietam ulice Dluga sprzed okolo dziewieciu lat i tetnila ona jeszcze wtedy zyciem, nie mialam pojecia ze to tak teraz wyglada, az sie serce kraje.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię