poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Ale to już było.

Trwa dyskusja dotycząca powstawania lub nie, metropolii.  I nie ścierają się tutaj poglądy, nie ścierają się racje, argumenty i fakty lecz ścierają się chwilowe przewagi polityczne, układy, zależności, zblatowania, zobowiązania i inne takie..  Krótko mówiąc ten co ma ową przewagę przeforsowuje swoją rację.  A kto obecnie ma tę przewagę?  Dzięki komu PiS zyskało parlamentarną większość?

To ojciec dyrektor będący emanacją radia Maryja i Telewizji Trwam.  To zobowiązania tych co ową władzę zdobyli wobec tych co wydatnie pomogli im to uczynić, tworzą aktualne realia polityczne i żadne racje, żadne przekonania, żadne fakty, żadne doświadczenie i nawet zdrowy rozsądek nie są w stanie tego zmienić.

Oni nam pomogli to teraz my lojalnie musimy zrobić to czego ono pragną.

Nieszczęściem bydgoszczan jest to, iż ci którym spłacić dług muszą aktualnie rządzący, są najwięksi wrogowie bydgoszczan czyli torunianie.

Co to obchodzi Kaczyńskiego lub innego Błaszczaka?  Otóż oni położą na szali wszystko tylko po to, aby nadal posiadać poparcie tak istotnych dla nich mediów.

Absurd takiej sytuacji nie jest istotny.  Istotna jest lojalność i dalsze oczekiwania.

To wszystko nie ma sensu i nie ma szans na trwałe trwanie, lecz kogo to z obecnie rządzących to obchodzi. Co ich obchodzi co będzie z ileś tam lat?


Dla uwiarygodnienia tego o czym piszę, poniżej skany moich kilku wpisów (postów), które zamieściłem na forum lokalnym (bydgoskim) Gazety Wyborczej, (Gazety, która obecnie zawodzi mnie na całej linii, ale kiedyś tak nie było).

Prezentuję je tutaj, aby pokazać przewrotność torunian, aby pokazać, że to już było i nic się nie zmieniło, aby pokazać, że tym wrogom bydgoszczanie w żaden sposób nie mogą nigdy zaufać.

Te moje moje posty zamieszczałem na forum GW, wtedy, gdy jeszcze trwała na nich ożywcza i racjonalna dyskusja na przeróżne tematy.  A było to wówczas, gdy na tym forum każdego obowiązywała netykieta i wtedy, gdy obraźliwe, chamskie i bezsensowne opinie były z forum natychmiast, usuwane.  Niestety, ten okres skończył się jakieś dwa lata temu i teraz z owego, tak ongiś tryskającego ożywczymi dyskusjami forum, zostało normalne szambo.

Dlaczego tak się stało i jaki jest cel administratora tego forum to tego nie rozumiem.

(Ja to semeon i to już od 1997 roku.).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię