poniedziałek, 21 stycznia 2013

Odrobina najnowszej historii Bydgoszczy - 30


Szwederowo Południe wiosną 1981 roku.  Na pierwszym planie bloki numer 23 i 21 przy ulicy Czackiego, kawałek ulicy Inowrocławskiej, w głębi ogrodnictwa, działki i za nimi fragment bydgoskiego lotniska  z  widoczną,  po prawej stronie, wieżą kontroli lotów.

Poprzedni post z tego cyklu.

8 komentarzy:

 1. nad lotniskiem Niezidentyfikowany Obiekt Latający

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mieszkałem w jednym z tych bloków, w tym z żółtymi elementami w elewacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. A nie są to bloki 17 i 19?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten z zółtymi elementami to na pewno Czackiego 21, a z czerwonymi Czackiego 23

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na moje blok z czerwonymi wstawkami to na 100% numer 17 mieszkał tam kiedyś mój wujek, nie mam pewności co do numeru bloku z żółtymi wstawkami ale mogę w najbliższych dniach podejść i sprawdzić. Nota bene w miejscu śmietnika widocznego na zdjęciu obecnie znajduje się firma komputerowa Comp-Art (kiedyś był tam sklep z tapetami Impex). Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się również autor bloga, wydaje mi się że mieszka/ł w tym żółtym bloku w pierwszej klatce od lewej.

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda. Mieszkałem w tym bloku z żółtymi "wstawkami" czyli płytami z azbestocementu ocieplonymi wełną mineralną. Te filarki międzyokienne stanowią element wypelnienia przestrzeni pomiędzy oknami, a płytami konstrukcyjnymi. Ten blok ma numer 21, a blok z czerwonymi wstawkami to blok numer 23.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dopiero wczoraj sprawdziłem. Tak ten z czerwonymi filarkami to blok numer 17.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię