sobota, 19 stycznia 2013

Kilka refleksji natury ogólnej - 10

Jak zwykle, już zresztą od wielu lat, sporo czytam różnych artykułów prasowych w internecie, a także czytam  jeszcze więcej różnych komentarzy pod tymi artykułami.  Przeglądam Wykop, Facebooka, różne blogi i strony internetowe i z ogromną przykrością stwierdzam, że na skutek tych czynności mój nastrój coraz bardziej się pogarsza.  Jednak moja natura jest taka, że nie umiem i nie mogę tego nie robić.

Po objęciu władzy przez PO miałem duże nadzieje, które wiązałem z hasłami kampanii wyborczej sprzed ponad 5 lat, niestety żadne z tych tak potrzebnych działań nie zostało do dzisiaj wprowadzone w życie.  Poniżej część tego o czym piszę:

Obietnice wyborcze PO

Jak czytamy fatalnie działa nasz wymiar sprawiedliwości.  Popatrzmy na sprawę Amber Gold, wyroki na podwarszawskich gangsterów, wyrok w sprawie Amwaya /wydany po 15 latach do tego nieprawomocny i pełen różnych "ale" - patrz artykuł w GW "Wyrok w sprawie Amwaya:  TVP może pokazać film, ale musi usunąć z niego nieprawdziwe informacje"/   Po 15 latach nasz wymiar sprawiedliwości wysmażył takiego potworka, że nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.  Film od lat dostępny jest w internecie i kto chciał to dawno go obejrzał, a nasze sądy, marnując przy tym ogromne pieniądze, potrzebowały 15 na wyrok kuriozum.  Pełno podobnych przykładów wokół.  Dzisiaj jakiś poseł PO z Lublina wymyśli, aby płacić za jeżdżenie po polskich drogach, patrz

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13206443,Posel_PO__Powinnismy_placic_za_jazde_drogami_krajowymi.html?lokale=bydgoszcz#BoxWiadTxt


A także GW pisze o zakulisowych rozmowach PO i PiS-u w sprawie zmiany ordynacji wyborczej do Europarlamentu:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13261853,Tusk_zerwal_rozmowy_ws__listy_krajowej__Przestraszyl.html?lokale=bydgoszcz#BoxWiadTxt


Zdecydowana większość komentarzy pod tym artykułem jest tak jednoznaczna w wymowie i formie, że czytając te komentarze można odnieść wrażenie, iż GW czytają obecnie tylko słuchacze Radia Maryja.
A propos  RM:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114871,13261966,Gigantyczny_posag_Matki_Boskiej_powstaje_w_Boliwii.html#Cuk

i jeden z 245 komentarzy zamieszczonych do tej pory pod tym artykułem:

Tragedia dla polskiego narodu, ale pewnie niebawem w Toruniu powstanie większy posąg i do tego z wodotryskiem z wód geotermalnych i dopiero będzie sensacja na skalę światową.


A nasze bydgoskie sprawy, o których wielokrotnie także tutaj pisałem.  Leżą i kwiczą, że się tak wyrażę.  Toruńscy liderzy rządzący "regionem" i przewodnią partią, robią co chcą i mówią co chcą nie licząc się z faktami, nastrojami społecznymi i pozycją regionu na tle kraju.   Aby ugruntować pozycję toruńskiego marszałka,  toruńska GW organizuje ankietę, w której zapytuje torunian, czy bydgoszczanie nie dostali za dużo unijnych pieniędzy.  A także pyta czy czytelnicy popierają marszałka, pyta tych co najwięcej zyskali, pyta w ich gazecie,  pyta o ich   marszałka, ale wiedzę przekazuje na cały "region jako uniwersalne wyniki badań popularności marszałka w "regionie.   Jest to tak głupie, że nawet nie warto tego komentować.  Mógłbym tak długo pisać, ale wówczas prawie nikt by tego nie przeczytał dlatego na koniec zacytuję tylko fragment opinii przeczytanej dzisiaj pod wspomnianym artykułem dotyczącym rozmów pomiędzy PO i PiS w sprawie zmian ordynacji wyborczej do Europarlamentu /autor jonkasta - wypowiedź oceniona wysoko/:

"Naród pozwolił tym g. /nie ośmielam się cytować oryginału/ ze styropianu dojść do władzy i pozwolił rządzić naszym krajem, sprzedać wszystko cały dorobek pokoleń, pozwolił tym styropiańcom, na to, by z polityki uczynili narzędzie własnych interesów i to naród pozwolił tym g.  łupić Polskę i nazywać się bohaterami za wyniesienie ulotek, przejście z ulotkami Puławską i za to, że darli mordę w większej grupie.  To my zezwoliliśmy by ci ludzie w sejmie ustalali własne prawa - dla własnych kolegów".

A w TVP, Polsacie, TVN, Superstacji, GW, Radiu Z, Trójce, Jedynce, żeby wymienić tylko te najpopularniejsze publikatory, od dwudziestu paru lat ci sami ludzie, mówiący to samo, a zresztą   z góry jak się dowiemy kto bierze udział w audycji, czy kto napisał tekst, możemy przewidzieć co powie lub napisał, jak rozwodni temat, jak ucieknie od meritum, jak będzie konfabulował czy nawet normalnie kłamał.

Ja mam tego serdecznie dość, ale większość widocznie nie, gdyż objaw powszechnego niezadowolenia nie widać.  Moim zdaniem jest to sytuacja bardzo szkodliwa dla naszego kraju, a już dla bydgoszczan to szczególnie.   Ciekawe jak długo jeszcze potrwa ta szopka?

Poprzedni post z tego cyklu.

4 komentarze:

 1. Ciekawe, ale to kolejny przysłowiowy głos wołającego na puszczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. A senator Person /PO/ gra sobie obecnie w golfa w RPA i chodzi na mecze Pucharu Afryki. Ilu tam takich Drzewieckich w tym PO? Sami golfiści cholera. A hołota do roboty do 67 roku życia, potem średnio 5 latek na gównianej emeryturze i kalendarz. A przecież miało być tak dobrze i wszyscy mieliśmy grać w golfa, jeść kawior i pić szampana, a zostało jak za komuny - znowu naród pije szampana ustami swoich przedstawicieli.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ci co nie w RPA lub na Flrydzie to wyprawiają bale za publiczną kasę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie - co my możemy zrobić. Jednostka i tak zostanie zniszczona przez wszystkich tych którym nowe pomysły i ustawy zaszkodzą w kierowaniu swoimi interesami.
  A na sam koniec zrobią z ciebie w TV wariata.

  Chociaż widać jakieś ruchy w społeczeństwie:

  http://zmieleni.pl/

  http://obywateledecyduja.pl/

  coś się dzieje ale chyba trochę za wolno...
  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię