wtorek, 11 listopada 2014

Rowerowa Brzoza na rajdzie - 11.11.2014

11 listopada, Dzień Niepodległości rowerzyści będą spędzać aktywnie. Podczas wspólnego rajdu pokonają 111 km i odwiedzą 12 miejsc pamięci narodowej w Bydgoszczy i w okolicach.

Uczestnicy rajdu wyruszą już o godz. 7.15 na placu Wolności w Bydgoszczy. Wcześniej zapalą znicz przy Pomniku Wolności - upamiętniającym powrót Bydgoszczy do Polski 20 stycznia 1920 r. i odśpiewają hymn Polski. Następnie przejadą w kierunku ul. Bernardyńskiej i zatrzymają się przy Pomniku Nieznanego Powstańca. Następnie pojadą w kierunku Białych Błot i zapalą znicze przy Pomniku Ofiar II Wojny Światowej , podobnie w Brzozie przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Po poczęstunku z ciepłą herbatą, kawą i rogalami Marcina odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny w kościele w Brzozie. Po mszy rowerzyści wrócą do Bydgoszczy, gdzie zapalą znicze na Cmentarzu bohaterów Bydgoszczy. Rajd kontynuować będą w kierunku Osielska. Odwiedzą miejsca pamięci narodowej w Żołędowie, Pyszczynie, Serocku, Dębowej Górze, Koronowie i Bytkowicach. Po ciepłym posiłku odwiedzą jeszcze Wtelno, Tryszczyn i Osówiec. Rajd zakończą na Starym Rynku przy Pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

- Trasa jest długa, bo liczy 111 km
Jadąc dzisiaj, oczywiście także rowerami, 
do Pieczysk przez Nowy Mostek, Samociążek i Koronowo, po drodze w Żołędowie koło pięknie wyremontowanego drewnianego kościoła, natknęliśmy się na ten rajd.

Poniżej parę zdjęć, które zrobiłem uczestnikom tej imprezy zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię