poniedziałek, 3 listopada 2014

Wczoraj.

Wyjątkowy mamy w tym roku początek listopada i oby taka aura trwała jak najdłużej.  Dlatego też w niedzielę, chociaż rowery były już przygotowane do "snu zimowego", przy tym pięknym listopadowym słonecznym dniu, postanowiliśmy się wybrać na wycieczkę rowerową.  Najpierw do Samociążka przez Żołędowo (ulica Leszczynowa), a potem lasami dojechaliśmy nad sama wodę.  Po krótkiej przerwie na kawę (z termosu) pojechaliśmy na rynek w Koronowie.  Tam kolejny odpoczynek, a potem pojechaliśmy niedawno otwartą ścieżką rowerową z Koronowa do Bydgoszczy.  Po drodze największa atrakcja tej trasy, a i pewnie jedna z największych atrakcji w całym regionie, czyli most kolejki wąskotorowej nad Brdą.  Ten liczący już grubo ponad 100 lat (wybudowany w 1895 r.) most, zawieszony jest na wysokości 18 m. nad lustrem wody i ma długość 120 m.   Używany był do 1992 roku, a potem zaczęła się jego degradacja (patrz poniższy link)

http://dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2012/06/resztki-po-wspaniaej-ciuchci-bydgoszcz.html:


I dopiero ostatnio, dzięki budowie wspomnianej ścieżki rowerowej, został wyremontowany, przyczółek został umocniony, a most uzyskał nową nawierzchnię i nowe barierki.

Po przejechaniu mostu ścieżka przebiega przez piękną okolicę i tak do Gościeradza, a po przejechaniu tej miejscowości zbliża się do koronowskiej szosy i w dużej mierze jej czar pryska, a staje się tylko komunikacyjną drogą dla rowerzystów i dopiero za Tryszczynem, już w pobliżu Janowa znowu odzyskuje swój blask.

My skręciliśmy w Janowie i szosą do Bożenkowa, a potem leśnymi duktami, dotarliśmy do swojego domu.

Pokonaliśmy 46,1 km podziwiając wiele wspaniałych widoków i spotykając bardzo wielu (szczególnie na nowej ścieżce rowerowej) rowerzystów.  Jak na listopad to przeżycie dosyć niezwykłe.

W drodze do Samociążka

Samociążek

Fragment wyremontowanego mostu

Na Rynku w Koronowie.

W drodze do Gościeradza.

Ścieżka rowerowa w pobliżu Janowa.


Zdjęcia wykonano  02.11.2014 r.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię