czwartek, 27 listopada 2014

Odrobina najnowszej historii Bydgoszczy - 49Widok z 4 piętra bloku położonego na ulicy  Czackiego 21 - Bydgoszcz - Szwederowo  (działki nauczycielskie, lotnisko, las)


Zdjęcie wykonano wczesną wiosna 1981 roku.
Poprzedni post z tego cyklu.

6 komentarzy:

 1. Przepraszam za głupie pytanie, ale czy wtedy nie było ulicy Inowrocławskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że Inowrocławska była i do tego w tym czasie z takim objazdem ( na czas budowy "wieżowców") , który później stał się docelową ulicą. Natomiast blok, w którym mieszkałem i z którego balkonu wykonano to zdjęcie miał adres Czackiego 21 pomimo, iż był zbudowany wzdłuż ulicy Inowrocławskiej. Zresztą tak jest do dzisiaj.

   Usuń
 2. Czy to jest na wysokości obecnej Biedronki? Świetny widok lotniska, a szczególnie na płytę postojową obecnego Portu Lotniczego gdzie na fotografii stoi chyba wojskowy transportowiec AN-26.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko tam teraz bywam, ale chyba w miejscu, gdzie na zdjęciu leżą te betonowe płyty, jest obecnie sklep biedronki. A na prawo od tych płyt, bardziej w głębi, całe lata grywaliśmy w piłkę nożną. Nawet zrobiliśmy sobie drewniane bramki. Grywaliśmy tam do czasu wybudowania SP nr 30, a potem przenieśliśmy się z grą na asfaltowe boisko szkolne. Zdjęcie zrobiono z narożnika bloku nr 21 tego najbardziej zbliżonego do Inowrocławskiej (od strony ulicy Bielickiej)

   Usuń
 3. Witam, widzę, że mieszkamy lub mieszkaliśmy w tych samych okolicach. Tyczy się to Szwederowa i Górzyskowa gdzie mieszkam od urodzenia do teraz. Z kolei w Opławcu, Smukale przebywam przez 3 miesiące letnie. Tak więc żadne ze zdjęć z tych rejonów jest mi nieobce:) pozdrawiam i życze wytrwałości w pisaniu bloga, endy82

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, widzę że mieszkaliśmy lub mieszkamy w tych samych okolicach. Od urodzenia mieszkam na Szwderowie i Górzyskowie. Trzy letnie miesiące zawsze spędzam w Opławcu/Smukale. Tak więc lokalizacje z Pana zdjęć są mi nieobce, pozdrawiam i życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga, endy82

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię