piątek, 9 marca 2012

Typowa socjalistyczna budowa.Budowa bazy, chyba transportowej, przy ulicy Inowrocławskiej w Bydgoszczy, pomiędzy ulicą Bielicką, a pierwszym ogrodnikiem na Inowrocławskiej.  Połowa lat 80-tych ubiegłego wieku.  Popatrzcie na ogólny "porządek", "wspaniałe", a zarazem bardzo typowe zaplecze budowy /te różne budki przy plocie/ i ogólny bardzo "optymistyczny" obraz maleńkiego fragmentu socjalistycznej ojczyzny.  Podstawowa różnica pomiędzy tamtymi czasami /około 30 lat temu/, a obecnymi jest taka, że jednak się budowało i to nie mało.  Kilkaset metrów dalej powstawała, w tym samym czasie, nowa baza komunikacji miejskiej, a dalsze kilkaset metrów nowy stadion Budowlanych Bydgoszcz i to wszystko tylko przy jednej ulicy.  Obecnie także buduje się czasami parę obiektów przy jednej ulicy, niestety są to tylko obiekty handlowe.

3 komentarze:

  1. Wtedy budowało się dla ludzi a dziś buduje się dla kasy deweloperów. Zobacz jakie na starych osiedlach zaprojektowane przestrzenie między blokami. Wyszydzano te PRLowskie blokowiska, a dziś nowe "apartamenty" są okno w okno i pół miejsca parkingowego na mieszkanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tym stwierdzeniem, że wówczas budowało się bardziej dla ludzi to masz racje, ale niestety w trakcie budowy marnotrawstwo, złodziejstwo i bylejakość królowały powszechnie, a coś o tym wiem będąc wtedy przez wiele lat, najpierw majstrem na budowie, a potem inspektorem nadzoru.

    OdpowiedzUsuń
  3. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię