wtorek, 5 sierpnia 2014

Pocztówka do pani ministry w sprawie S-5

Bardzo dziwnie traktowana jest Bydgoszcz, a raczej bydgoszczanie, przez władze centralne, które podejmują kluczowe decyzje gospodarcze.  Do najbardziej jaskrawej "dziwaczności" pretenduje na pewno sprawa budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy - Gniezno.   Ciągle są jakieś plany i ciągle się zmieniają.  Ciągle są zapewnienia polityków krajowych i regionalnych, które notorycznie nie są dotrzymywane.  Sprawa budowy tego odcinka drogi S-5, najważniejsze dla bydgoszczan inwestycji, jest już kuriozum na skalę europejską i ciągle nie widać rzeczywistych początków jej realnej budowy.  Ciągle zapadają sprzeczne decyzje, ciągle są inne pomysły, ciągle są przerzucane środki z jednej drogi na inną, ciągle zmieniają się priorytety, ale tylko bydgoski odcinek S-5 konsekwentnie nie jest budowany.   I znowu słyszymy o kolejnych zagrożeniach związanych z ochroną środowiska i znowu kolejne terminy będą przesuwane w odległą przyszłość.

Aby przynajmniej coś zrobić, grupa bydgoszczan postanowiła wysyłać kartki pocztowe do głównej polskiej decydentki w kwestii dróg, czyli ministry Elżbiety Bieńkowskiej.  Do akcji włączyło się także Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska.

Poniżej pocztówki, które mogą podpisywać bydgoszczanie i wysyłać je samodzielnie lub tylko podpisywać, a wysyłką zajmie się organizator akcji.

Czyż nie jest to klasyczny przykład "dziwnejbydgoszczy"?2 komentarze:

  1. Andrzeju LITOSCI.Co tak kiczowate ( za jednym wyjątkiem ),,kartki pocztowe,,mają wywołać u Pani Minister ? Chyba tylko uśmiech ( jeżeli ? ) politowania.Jeżeli taki był CEL, tej ,, akcji ,, to ZOSTAL osiągnięty.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pocztówki przygotował organizator akcji, a SMB i także ja, tylko zbieramy pod nimi podpisy, żeby z tymi podpisami przesłać tysiące kartek do pani ministry.

      Usuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię