czwartek, 29 stycznia 2015

Byliśmy w gminie Krokowa.

Trzej Andrzeje (radni z gminy Osielsko) byli dzisiaj (29.01.2015) w gminie Krokowa (powiat Puck).  Pojechali dowiedzieć się jak w tej gminne tak robią, że każdego roku znaczna część budżetu stanowią unijne środki.  W tym roku (2015) dzięki tym środkom podwoją swój budżet.

Spotkaliśmy się z panem starostą puckim Jarosławem Białkiem, poprzednio zastępcą wójta gminy Krokowa, który uchylił nam rąbka tej tajemnicy i sporo opowiedział o wyznaczaniu realnych celów.

Później przez parę godzin o podstawowych zasadach skutecznego działania niezbędnego dla pozyskiwania unijnych środków w nowej perspektywie finansowej mówiła i dyskutowała z uczestnikami spotkania, jedna z najlepszych specjalistek w Polsce w tej dziedzinie , pani dr. Alicja Bożek.

Organizatorem warsztatów była firma B-Act z Bydgoszczy, a inicjatorem wyjazdu osielskich radnych na to szkolenie - warsztaty był radny Andrzej Matusewicz.

Mam nadzieję, że ten wyjazd zaprocentuje zwiększeniem pozyskiwania unijnych środków dla gminy Osielsko.Budowa nowej siedziby władz gminnych.  Na drugim piętrze znajdzie się muzeum Ziemi Kaszubskiej.  Budowa w połowie sfinansowana ze środków UEPałac w którym odbyło się spotkanie 


Sala balowa w pałacu w Krokowej.


Zdjęcia wykonano 29.01.2015 roku. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię