czwartek, 26 lutego 2015

Polonia Bydgoszcz - odrobina najnowszej historii Bydgoszczy - 54

  Trwają ożywione i często kontrowersyjne dyskusje o tym co dalej z Bydgoską Polonią.  Brak pieniędzy, marni działacze, a raczej urzędnicy klubowi, mało kibiców, stadion w coraz gorszej kondycji i jeszcze wiele innych istotnych problemów, powodują, że nad bydgoską Polonią naprawdę zbierają cię ciemne burzowe chmury, które nie wiadomo czy się uda przepędzić, czy też dni tego zasłużonego i popularnego klubu są już policzone i czeka go upadek.

W obliczu tej niepewności, upadku i klubowej zawieruchy chciałbym chociaż troszeczkę przypomnieć dni chwały, powodzenia i ogromnej popularności tego klubu.  W czasach, gdy odbywały się poniższe zawody stadion pękał w szwach, a na trybunach zasiadało po kilkadziesiąt tysięcy kibiców na każdych zawodach.

Życzę klubowi jak najlepiej bo sam prawie trzydzieści lat kibicowałem osobiście, będąc prawie na wszystkich meczach, temu klubowi i przeżywałem z Nim piękne chwile bo przecież jeszcze do niedawna był to jedyny żużlowy klub w Polsce, który nie zaznał goryczy spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Parę z poniższych zdjęć znalazło się już w moim blogu, ale zaginęły na jego dnie, gdyż było to ponad 3 lata temu dlatego dzisiaj zamieszczam dwa kompletne programy zawodów sportowych jakie odbyły się na stadionie przy ulicy Sportowej w Bydgoszczy, jedno z 1972 roku, a drugie z 1984 roku.

                        Poprzedni post z tego cyklu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię