sobota, 16 lipca 2016

Dagadana w Fordonie.

Wczoraj odbył się w fordońskiej synagodze piękny, oryginalny i kolorowy koncert zespołu Dagadana.

Zespół grał muzykę folkową w rockowo - jazzowym wydaniu.  Muzyka pochodziła z różnych krain i krajów,  nawet z Chin.

Koncert zorganizowała grupa "Stary Fordon - Miasteczko Sztuki".

Przed koncertem kilkanaście członkiń tej grupy przygotowała sobie piękne kolorowe wianki i panie w tych wiankach wystąpiły na widowni, a na koniec stanęły do wspólnej fotografii z członkami zespołu Dagadana, którego solistki występują w bogatych i urozmaiconych wiankach.

Oryginalność koncertu podkreślała narracja jaką na zmianę prowadziły obie członkinie zespołu.  Zaś powagi i zadumy nadało tej imprezie emocjonalne przesłanie Dany Weneckiej - Ukrainki, jednej z dwóch solistek zespołu.  Przesłanie, a właściwie apel dotyczył relacji ukraińsko - polskich.

Zespół roztańczył i rozśpiewał liczną widownię, która doskonale się bawiła słuchając tej naprawdę świetnej i oryginalnej muzyki.

Poniżej notka o zespole z jego oficjalnej strony internetowej, a także kilka zdjęć z tej duchowej uczty.

A tak przy okazji warto, i to szybko, pomyśleć o prawdziwym remoncie tej wspaniałej i wielce ciekawej budowli.  Akustyka doskonała, klimat wnętrza zadziwia i aż szkoda, że ten przybytek jest w tak marnym stanie.

Zespół DAGADANA (ДаґаДана) jest polsko-ukraińskim kwartetem, łączącym różne   style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, akustyczne brzmienie perkusji i kontrabasu oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć. Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.


Przed koncertem

Daga

DanaPo koncercie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię