sobota, 3 lutego 2018

Ironia historii.

Wobec histerii, która aktualnie się rozgrywa, a która dotyczy ustawy o karaniu za używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" i inne pochodne określenia dotyczące także symboli komunizmu, również i ja pragnę zabrać głos w tej sprawie.

Zawsze poważałem i podziwiałem Żydów, ale aktualna histeria zachwiała ten mój osąd.  Osąd człowieka doświadczonego i kogoś kto stara się być racjonalny i oceniać wszystko według tak zwanego zdrowego rozsądku.

Poniżej mój wpis na jednym z internetowych portali.   Starałem się dotychczas unikać zajęcia stanowiska, lecz wobec dynamicznego rozwoju sytuacji musiałem je zająć.  Ten wpis w  dużym skrócie myślowym (na potrzeby internetowego postu) obrazuje to co ja sądzę w omawianej kwestii:

"Niczego nie rozumiem. Po pogromach żydów w Hiszpanii (czytaj np.: Noah Gordon, Ildefons Falcone), Francji i innych europejskich krajach, żydzi znaleźli schronienie w Polsce. Tutaj się zaaklimatyzowali. Stworzyli swój świat. Stworzyli miasteczka, stworzyli całe nisze, które w pełni zajęli. Nikt ich u nas nie prześladował. Rozwijali swoją filozofię. Tutaj żyli ich mędrcy. A potem przyszli Niemcy i zabili około 3 milionów polskich obywateli żydowskiego pochodzenia. A teraz owi żydzi obwiniają nas Polaków o to, że my ich mordowaliśmy. Cóż za ironia historii. Cóż za chichot historii. 

U każdego rozsądnego rodzi się podstawowe pytanie - komu to służy? Kto ma korzyść z tej istnej ironii? Dlaczego całe społeczności dają tak sobą manipulować?

Teraz w świadomości europejskiej funkcjonują jacyś naziści, nieznani z pochodzenia i winni wszystkiemu Polacy. To naprawdę absurd nad absurdy. 

Pamiętajmy jednak o prostej zasadzie: - nie wystarczy mieć rację, trzeba mieć siłę, aby te racje wcielać w życie.

Czym będziemy słabsi tym bardziej będą po nas skakać i nas lekceważyć.

Wreszcie nadszedł czas, aby taki cymbał europejski, znany wszystkim z imienia i nazwiska, zamiast powiedzieć, że Francja to Francja, powiedział, że Polska to Polska. 

I od nas zależy, żeby tak było."


Słucham aktualnie (03.02.2018) godz. 13.30)  "Podsumowania tygodnia" w TV Republika i jeden z wypowiadających ię stwierdził, że rozmawiał niedawno ze swoim 80 letnim przyjacielem z Izraela, który mu powiedział dlaczego przyjęto Polskę do UE.  Według niego chodziło o restytucje mienia żydowskiego, mienia niemieckiego i o nową przestrzeń dla Żydów, którzy przecież permanentnie żyją na przysłowiowej bombie.  

Wiadomo, że to duże uproszczenie i opinia tylko jednego doświadczonego człowieka, ale jak popatrzymy na to przez pryzmat wydarzeń z ostatnich dni to ta opinia nabiera innego wymiaru.

5 komentarzy:

 1. Również jestem tego zdania, jak ów Izraelczyk. Jak się przeanalizuje , co robiły poprzednie rządy przez 27 lat, widać gołym okiem. A byli to Polacy żydowskiego pochodzenia. Oni uzależniali Polskę i osłabiali . Po co to robili? Również uważam, że Polska jest bardzo i to bardzo zażydzona .

  OdpowiedzUsuń
 2. A może zamiast oglądać TV Republika niech weźmie Pan duży młot i walnie się w głowę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może zamiast walić młotem po głowie zastanowisz się jak ogłupiają cię Cimoszewicze w TVN-24 lub podskakujące giertychowe konie w polszmacie? Oczywiście o złodziejach z PO nie wspominając.

   Usuń
 3. ważysz słowa Semeonie, nazywając jednak fakty po imieniu. Podoba mi się i będę tu zaglądać. Trochę od czapy - poszukuję "Most królowej Jadwigi" t. 3, (pozostałe 2 zaklepałam na olx i liczę zakupić),jakby Autor miał jakiś cynk, to proszę o info, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety co do książki to nie pomogę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię