sobota, 24 lutego 2018

Kilka refleksji natury ogólnej - 54

Nijaki Kuczyński (Waldemar zresztą), zwany nie wiadomo dlaczego profesorem, napisał o Polakach:

 "Grabili, tropili, wydawali i mordowali"

https://dorzeczy.pl/kraj/57013/Skandaliczny-wpis-Kuczynskiego-o-Polakach-Grabili-tropili-wydawali-i-mordowali.html

Napisałem mój komentarz do słów tego idioty.  Poniżej jego treść:

Najgorsze jest to, że my tym zdrajcom uwierzyliśmy.  Uwierzyliśmy, że kanciasty stół to nasza lepsza przyszłość.  A potem nastał zdalnie sterowany Balcerowicz i takie kundle jak ten wypowiadający się powyżej zrobili z nas kolonię.  A my im na to pozwoliliśmy.  Do dzisiaj nas okradają i to w sposób niewiarygodny.  Weźmy prosty przykład.  Wino słodkie ze szczepu  muscat w niemieckim Lidlu ( w Polsce) kosztuje minimum dwadzieścia złotych (5 euro), a w hiszpańskim Lidlu to  2,50 euro.  Wino musujące typu "cava" i to całkiem dobre kosztuje w hiszpańskim Lidlu 1,89 euro, a w polskim Lidlu to samo wino to około 20 zł czyli grubo ponad dwa razy tyle.  Do tego w hiszpańskim Lidlu sprzedawca zarabia prawie 3 razy tyle co w polskim, a prąd tutaj jest najdroższy w całej Europie (ok. 0,3 euro za 1 Kwh), dzierżawy i inne koszty także (np wywóz śmieci, woda, internet itd.) są także znacznie wyższe niż w Polsce

Pytam się do czyjej kieszeni trafiają te ogromne różnice?   Różnicę wynoszącą nie kilkadziesiąt procent lecz często nawet kilkaset procent.  A do tego kreatywna księgowość.   I oni nam niby pomagają?   Okradają nas (zachodni właściciele ogromnej części naszej gospodarki), tak obrazowo, na 100 mld. złotych rocznie, a dają 20 mld. w darach z UE.  My zaś powszechnie uważamy ich za naszych dobroczyńców.   Dobroczyńców, którym mamy być wdzięczni i robić to co jest w interesie tych co mają nas (jak ów Kuczyński, a czy to jego prawdziwe nazwisko?  Nie sądzę) za europejczyków drugiej, albo i gorszej kategorii.  To jest hańba i głupota zarazem.

Nie bądźmy nadal małpami Europy.  Mamy być podmiotami, a nie przedmiotami.

Nie dajmy szwedzkim, holenderskim, duńskim czy niemieckim firmom być generalnymi wykonawcami robót finansowanych ze środków z UE.  Bo te firmy zabierają z powrotem do siebie gro środków, które niby nam ofiarowują, a nas zostawiają z długami (patrz np.  budowa autostrad i dróg ekspresowych).

Wreszcie bądźmy sobą w naszym własnym kraju.  Wreszcie stwórzmy polskie firmy handlowe na wzór hiszpańskiej Mercadony lub Consumów i skutecznie konkurujmy z handlowymi firmami zagranicznymi ograbiającymi nasz rynek do imentu.

Zróbmy to samo we wszystkich innych dziedzinach.  Dziedzinach, które za psie pieniądze, za łapówki, za przekręty, układy, zblatowania i czort wie co jeszcze, obecni właściciele III RP, sprzedali za przysłowiowe grosze cwanym zachodnim kapitalistom.

Musimy odzyskać w legalny sposób swoją w tak haniebny sposób utraconą narodową własność, a potem musimy robić to co czynią obecnie kraje starej UE u nas, czyli kupować i inwestować u nich i nie dawać się dalej okradać, lecz być pełnoprawnymi uczestnikami gry rynkowej.


Poprzedni odcinek z tego cyklu:

5 komentarzy:

 1. Pluje Pan jadem w internecie, obraża ludzi, a co Pan robi poza siedzeniem w Hiszpanii i jeżdżeniem na rowerku? Tylko na tyle Pana stać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak napiszesz imiennie, a nie anonimowo to odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak już kiedyś napisałem jest Pan dobitnym przykładem, że ludzie chamieją i głupieją na starość. I stale Pan to potwierdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ujawnij się anonimie to wtedy podyskutujemy. A takie prymitywne i prostackie zaczepki i do tego anonimowe świadczą tylko o tym kto je napisał. A poza tym nie jestem stary.

   Usuń
  2. Jeszcze raz napiszę. Anonimowo nie będę poważnie dyskutował. Zaś poziom merytoryczny pańskich dwóch ostatnich wypowiedzi, których nie opublikowałem (z powodu jak powyżej) jest dla mnie żenujący. Polecam np

   https://dziwnabydgoszcz.blogspot.com.es/2017/10/kilka-refleksji-natury-ogolnej-53.html

   Proszę zwrócić uwagę np na dofinansowanie ekspansji Lidla w Polsce. To tak na marginesie uczciwej konkurencji w rozwoju handlu w Polsce. A co do Polomarketu to proszę sprawdzić jacy naprawdę są jego udziałowcy. A także proszę spojrzeć chociażby na ostatnie wydarzenia, na przykład upadek Almy, Bomi i ogromne kłopoty Piotra i Pawła.

   Reasumując. Proszę imiennie i konkretnie, a wtedy na pewno podejmę dyskusję.

   Usuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię