środa, 24 kwietnia 2019

Odrobina najnowszej historii Bydgoszczy - 68 - Szwederowo Południe w budowie.

W lutym 1980 roku otrzymałem klucze do wymarzonego M3.  Niestety było to mieszkanie do tak zwanego własnego wykończenia.  Obecnie można to porównać do stanu deweloperskiego, ale to było za socjalizmu to i ów stan niby deweloperski także był socjalistyczny. Mój blok i bloki sąsiednie bloki wybudowało Inowrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane (IPB).

Pisałem już o tym na moim blogu to nie będę się  powtarzał.

Obok bloku, w którym zamieszkałem zaczęto budować następne bloki.  Tym razem to były tak zwane wieżowce.  W trakcie prac wykończeniowych w jednym z owych "wieżowców" (kwiecień 1981 roku)   wszedłem na dach jednego z nich (byłem z branży budowlanej) i wykonałem poniższe zdjęcia.

Niby nic ciekawego, ale kawał historii Szwederowa Południe.  Dobrze byłoby nałożyć na te zdjęcia widoki dzisiejsze z tego bloku.  Może ktoś się pokusi.  Ja nie mam takiej możliwości.
                             Poprzedni post z tego cyklu.

3 komentarze:

  1. Świetne zdjęcia! Moim faworytem jest trzecie od góry: widać ul. Bielicką z kamienicami, których już nie ma, ul. Konopną, która łączy się z ul. Bielicką i widać II LO i kościół przy ul. Ugory, a nie widać koszmarnych wieżowców na skarpie, które by kościół i II LO zasłoniły. Prosimy o więcej:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne zdjęcia - nie ma jeszcze szkoły SP30, bloków przy ulicy Leszczyńskiego, budynków magazynowo-usługowych w których jest "Biedronka", a na wieżowcu dawnego Fotonu jest neon (nie wiedziałem, że był on zamontowany także od strony ul. Leszczyńskiego - pamiętam tylko neon od strony ulic Stroma i Piękna). Może ma Pan zdjęcia z dawnych lat w kierunku ulicy Brzozowa - Kujawska? Serdecznie Pozdrawiam - Lukasz

    OdpowiedzUsuń
  3. Kontynuując wpisy pt. czego jeszcze nie ma, to na trzecim zdjęciu od góry nie ma "wojskowych" wieżowców przy Konopnej i nie ma targowiska i kompleksu handlowego nazywanego "niebieski", od koloru blachy, którą budynek był obłożony.

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię