sobota, 25 września 2021

Refleksja natury ogólnej - 58

UE nakazuje nam zamknąć kopalnię Turów (ok. 7% produkowanej w Polsce energii).  Nakazuje nam zaniechać reformy posocjalistycznego sądownictwa, które nigdy po 1989 roku nie zostało zlustrowane i które zawsze samo się wybierało, osądzało i miało się za nadzwyczajną kastę ludzi w naszym społeczeństwie.  Co zresztą trwa do dzisiaj.   UE w osobie wiceprezes TSUE, Hiszpanki nie mającej wielkiego pojęcia w temacie sprawy, ale tylko sugerowanej politycznymi przesłankami, wydaje wyroki i obciąża nas karami bez podstaw prawnych i wbrew zawartym traktatom.  Przypominam wycinkę w Białowieży, czy obecną ocenę sytuację na granicy z Białorusią.  Przypominam o nieokreślonym przekraczaniu zasad samorządności, które to zasady praktycznie nie istnieją, ale są zawsze tylko i wyłącznie przedmiotem bieżącej interpretacji konkretnych urzędników UE powodowanych tym czego możemy się domyślać.

Dla każdego normalnie, nie oczadzonego przekazem TVN-24 jest oczywistym, że ta polityka UE zmierza do maksymalnego przywrócenia poddaństwa Polaków starym krajom rządzącym UE, które to poddaństwo zaczęło się realnie zmniejszać.  Nawet fakt, że 80% środków UE wraca do krajów starej Unii ich nie zatrzymuje bo nie może jakiś tam "polaczek" fikać nam wielkim.  Nie ma prawa się z nami porównywać bo co to za demokracja w tej Polsce?  To rządy ciemnogrodu, mocherów i katoli.  A tego postępowa UE tolerować nie będzie. 

Mógłbym więcej napisać, ale nie widzę sensu.  Sensu nie ma dlatego, że tutaj nie chodzi o gospodarkę, prawa, traktaty czy o logikę, realizm, albo poprawę losu całego narodu.  Tutaj chodzi o powrót do koryta.  O wpływ na podział środków z UE.  Powrót do tego co się działo przed 2015 rokiem.

Dlatego UE inspirowana tymi co pragną wrócić do koryta w swojej ignorancji i w swoich libertyńskich przekonaniach ukarze wszystkich Polaków tylko po to, aby garstka targowiczan osiągnęła swój cel.

Nie chcę być prorokiem, ale sądzę, że zmierzamy do modelu takiego, w którym podważonych zostanie wiele wartości i fundamentów naszego państwa, gdyż innej drogi do jego sanacji nie ma.

I tylko napiszę to co twierdzili już starożytni Egipcjanie :

"Wielkość i szczęście kraju zależą od cnót jego sędziów"

Więcej: https://dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2014/05/cytaty-znane-i-nieznane-25.html

Niedowiarkom polecam piątą serię amerykańskiego serialu pod tytułem "Sprawa idealna", a szczególnie odcinek 9, w którym sędzia nowego typu sądu nijaki Wackner wypowiada credo dotyczące zasad nowej sprawiedliwości.  Zasad, które popierają coraz szersze rzesze tak zwanych zwyczajnych Amerykanów.  Oczywiście to tylko serialowa rzeczywistość, która jest jaka jest, ale warto się nad nią zastanowić bo może to przyszłość całkiem realna i całkiem nieodległa.

Warto wspomnieć, że V sezon wyprodukowano w 2021 roku, a jego twórcami jest Netflix,  zdecydowanie sprzyjający amerykańskim demokratom.


Poprzedni post z tego cyklu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię