poniedziałek, 2 listopada 2015

P70 - część C - dwaj bydgoszczanie pasjonaci trabantów - część 6Petka - P70, cześć C

Autorem tekstu i zdjęć jest pan Zdzisław Szubski.

Dla przypomnienia - początek odbudowy P70 limuzyna:

Na tegoroczny (2015 ) zlot do Brazylii Petka niestety z obiektywnych przyczyn nie dotarła.  Z różnych powodów po prostu nie udało się skończyć remontu tego samochodu.  Ciągle wyskakiwały nowe problemy głównie polegające na braku oryginalnych części.  Dlatego też dowodzący odbudową samochodu Zbyszko (mój tata) zwrócił się o pomoc w lipcu 2015 roku do pana Zimmermana, który działa na terenie dawnej DDR (Niemieckiej Republiki Demokratycznej) i posiada monopol na handel częściami do dwusuwów kiedyś w DDR produkowanych.

Pomógł także Paulo Jose (właściciel kolekcji z Brazylii - patrz poniższy link),

http://dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/04/muzeum-samochodow-w-brazylii.html

 który także nawiązał kontakt z panem Zimmermanem.  Po wielu staraniach, licznych rozmowach i kontaktach, udało się wreszcie zdobyć bardzo unikatowe, oryginalne części pochodzące z lat 50-tych ubiegłego wieku.

Także Jacek, który odbudowywał szkielet, a teraz miał się zająć lakierowaniem nie znalazł czasu latem tego roku i dlatego nic nie wyszło z tegorocznego zlotu w Brazylii na który tak nastawiał się Paulo Jose.

Ale za to jak w październiku zabrał się do roboty to zaczęło się wyłaniać istne cacko i nawet Jacek więcej się cieszył z rezultatu niż Paulo Jose kolekcjonujący dwusuwy od wielu lat.            Potem trwający kilka godzin transport z Kokocka (od Jacka) do tapicera w Bydgoszczy.A po tym jak tapicer pan Krzysztof zabrał się z zapałem do pracy to już 15 października P70 była kompletna.

Niestety nie mogliśmy pojechać samochodem od tapicera do naszego garażu bo brak było przeglądu i OC dlatego też przeholowaliśmy samochód.Teraz stoi sobie w naszym garażu i czeka na transport za ocean.  Paulo Jose cały szczęśliwy niecierpliwie czeka na swój kolejny pojazd i to z uwagi na rzadkość tych samochodów do tego w tak pięknym stanie, będzie to zapewne jeden z najcenniejszych eksponatów w jego kolekcji.  Dzisiaj taki model jest już praktycznie nie do zdobycia, a jeżeli się trafi to nie nadaje się do remontu.

Wreszcie wszyscy byliśmy szczęśliwi po trwającej aż trzy lata rekonstrukcji P70 Limuzyna, samochodu pochodzącego z 1958 roku.

Limuzyna jeszcze nie odpłynęła za ocean, a Paulo Jose i Jacek już zacierają ręce z radości bo udało się zdobyć P70 Kombi (patrz poniżej).  Jednak mając na uwadze to co się działo przy rekonstrukcji P70 limuzyna to jestem pełen obaw czy uda się kombi doprowadzić do tego stanu jak udało się z limuzyną.

                         Poprzedni post z tego cyklu.

2 komentarze:

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię