niedziela, 25 września 2016

Piękna Bydgoszcz - Trzy Gracje.

Bydgoszcz zmienia się, nabiera dostojeństwa, kolorów, ładu, porządku i atrakcyjności.  Coraz bardziej zaczyna przypominać to piękne, pełne zieleni miasto, które ongiś nazywano małym Berlinem, a która to nazwa była w dużej mierze uzasadniona głównie poprzez architekturę (wielu berlińskich architektów projektowało bydgoskie domy budowane na przełomie XIX i XX wieku).  I coraz bardziej zaczyna spełniać się moje twierdzenie, które od wielu lat powtarzam, że Bydgoszcz w niedalekiej przyszłości będzie jednym z najlepszych polskich adresów.

Często jednak nie doceniamy tego co już od lat jest elementem bydgoskiej przestrzeni.  Ciągle wracamy do symboli takich jak Łuczniczka, spichrze czy ostatnio "Przechodzący przez rzekę" i Wyspa Młyńska, a warto zwrócić szczególną uwagę także na inne elementy bydgoskiego pejzażu.

Dzisiaj "Trzy Gracje".

Trzy Gracje

Cztery Gracje - trzy antyczne i jedna współczesna.Poprzedni post z tego cyklu.

1 komentarz:

  1. Wszystko pięknie, tylko dlaczego tuż obok tych gracji stoi aromatyczny zestaw śmietników? Tutaj widać tylko jeden: https://goo.gl/coLchN a wczoraj stało ich tam kilka. Ktoś nie pomyślał...

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię