piątek, 24 maja 2019

Ponownie na budowie S5

Dzisiaj (24.05.2019) "wizytowałem" (stary inwestorski nawyk) kolejny odcinek budowy drogi ekspresowej S5 w okolicach Bydgoszczy.

Tym razem przejechałem rowerem nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż przebudowanego i oddanego już do użytku odcinka drogi numer 244 (Maksymilianowo - Koronowo) wraz z czynnym także wiaduktem nad budowaną drogą ekspresową.  To tylko dwa kilometry nowej ścieżki, która ma w przyszłości połączyć Bydgoszcz z Samociążkiem, ale zawsze coś i to porządnie wykonane.

Jeżeli uda się w końcu wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Jeździeckiej na odcinku od Szosy Gdańskiej do ulicy Słowackiego w Niemczu (Gmina Osielsko deklaruje na ten cel 1 mln. zł.  czyli około połowy kosztów chociaż ta ścieżka będzie przebiegać przez teren należący do Bydgoszczy ) , dalej do Koronowskiej w Żołędowie ścieżka jest wybudowana, a potem tylko odcinek wzdłuż ulicy Koronowskiej i jak powstanie cała ścieżka wzdłuż drogi nr 244 to zamknie się wielka pętla.  I bydgoszczanie będą mogli jechać z Myślęcinka do Samociążka, a potem do Koronowa i kładką po kolejce wąskotorowej wrócić przez Tryszczyn do Bydgoszczy,

Dla wielu turystów rowerowych, a tych jest coraz więcej, będzie to na pewno ciekawa i atrakcyjna wycieczka.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej "wizytacji".

Czynny wiadukt w ciągu drogi nr 244

Widok z wiaduktu w kierunku północnym.  W głębi widać budowany wiadukt nad torami kolejowymi.

Widok z wiaduktu w kierunku południowym

Nie wiedziałem co to za wiadukt.  Poszedłem do budujących i zapytałem.  Okazało się, że to przejście dla zwierząt.

Konstrukcja owego przejścia dla zwierząt.  Moim zdaniem to ogromna przesada.  Wymiary przejścia to długość ok. 50 m, a szerokość ok.30 m.
Oj bogaty z nas naród

A wokół powyższego przejścia  (na zdjęciu w głębi) i to z obu jego stron powycinano ogromne połacie lasu.  Pracownicy z którymi rozmawiałem twierdzili, że to jakiś błąd tych co wycinali las.


Nowa ścieżka rowerowa.  Ale po co ten chodnik i dla kogo?
Znowu kłania się nasze bogactwo.

4 komentarze:

 1. Chodnik się przyda, bo mieszkający w Bożenkowie ludzie często chodzą wzdłuż ulicy do Maksymilianowa, co jest niebezpieczne.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dla tych kilku mieszkańców Bożenkowa, którzy nie mają samochodu taniej byłoby przez kilkadziesiąt lat ( do czasu, aż zmienią się warunki transportu - przewiduję poduszki magnetyczne i transport napowietrzny - fundować im przejazd taxi lub uberem. Oszczędności liczone w rachunku ciągnionym byłyby ogromne.

   Usuń
  2. Idąc tym tropem po co gdziekolwiek robić chodnik?

   Usuń
 2. "Owe" przejścia dla zwierząt - dlaczego taka konstrukcja solidna? W razie "W" mają służyć wojsku do przerzucenia ciężkiego sprzętu (m.in. czołgi) :) Stąd nośność nie n sarnę a czołg :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię