sobota, 11 maja 2019

Bydgoski wstyd - 9

Wczoraj z mojego tarasu widziałem ogromne kłęby dymu unoszące się nad wydawało mi się, że Niemczem.  Później okazało się, że to palił się jeden z baraków w Rynkowie.  Kiedyś miały tutaj swoją siedzibę wojska OTK (Obrony Terytorialnej Kraju), a później był tutaj internat Technikum Kolejowego.  Jednak od kilku dziesięcioleci miejsce to popadało w coraz większą ruinę.

Pisałem już o tym na moim blogu, a także na różnych forach internetowych, ale tylko pisałem.

Teren jest położony w obrębie Bydgoszczy w pięknym miejscu i do tego tuż przy przystanku kolejowym Rynkowo.

Dlaczego od tylu lat nikt z władz, radnych lub przedsiębiorców się tym miejscem nie zainteresowali to tego nie wiem.

Pewnie jak się wszystko spali i do tego z wielkim kawałem lasu otaczającym te ruiny to wtedy zaczną się dywagacje, tłumaczenia i wzajemne zwalanie win.

Poniżej kilka zdjęć, które wykonałem dzisiaj czyli 11.05.2019 roku.


Skutki wczorajszego pożaru
Przy okazji kolejny raz alarmuję, że leśnicy wycinają piękny bukowy las znajdujący się nad polaną Zacisze w Myślęcinku.  Twierdzą, że to cięcia pielęgnacyjne, ale dwa lata temu też takie cięcia robili.  To o co chodzi?

                              Poprzedni post z tego cyklu.

2 komentarze:

  1. Też dzisiaj tam byłam. Smutny widok, coraz większa ruina.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko że od bodaj 2 lat stacja Rynkowo już nie istnieje. Przy okazji remontu trasy Chorzów Batory - Tczew została ona rozebrana. O działaniu leśników szkoda wspominać bo wygląda na to, że w założeniu instytucja powołana w celu pielęgnacji przyrody jest nastawiona głównie na zysk... Poza tym nie zapominajmy, że z powodu umiejscowienia siedziby w pewnych zakompleksionym miasteczku część jej pracowników chorobliwie nienawidzi Bydgoszczy (mało to gazety pisały o bataliach, jakie przy wszystkich inwestycjach ratusz prowadzi z Lasami? A jak nazwać decyzję o zniszczeniu wartościowych schronów na Glinkach?)

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię