czwartek, 1 grudnia 2011

Zagadka
Dlaczego Henryk Glucklich  pomimo, iż był najlepszym zawodnikiem tych zawodów, nie zdobył tytułu mistrza Polski?

6 komentarzy:

 1. Chciałbym, aby te piękne barwy wróciły na Polonię.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, znowu poszłoby się wygwizdywać "głupiego Józefa" /Wiśniewskiego/ bramkarza Pomorzanina Toruń. To dopiero było przeżycie jak wszyscy kibice stojący na betonowych stopniach Torbydu, krzyczeli przez parę minut "głupi Józef, głupi Józef.....", po to, żeby zdenerwować bramkarza gości i ułatwić Marianowi /Feterowi, albo Szlapie zdobycie kolejnego gola.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety ja takich czasów nie pamiętam, ale mój ojciec całą młodość chodził na hokej i żużel w Bydgoszczy. Z dumą zawsze patrzyłem na nasz stadion i jego kolory - już dziś powoli schodzące z ławek i krzesełek - i nigdy jako wierny kibic nie pomyślałbym, że ktoś mi je odbierze. Dla dzisiejszych kibiców lata 40-te, 50-te, 60-te, 70-te i 80-te to czasy "okupacji" milicji, bez której przecież dzisiaj nie byłoby tego sportu. Jeśli dla kogoś te wszystkie złote lata Polonii, Panowie Dołomisiewicz, Połukard, bracia Ziarnikowie, Gluckich to tylko i wyłącznie czasy panowania milicji na Stadionie BKS Polonii Bydgoszcz, to mamy na trybunach zwykłych zdrajców. Nie wiem jak to inaczej określić. Dziś niestety żal na to wszystko patrzeć, a Miasto, które przejęło rządy na Polonii, tylko ten klub niszczą. Mam wrażenie, że ci ludzie, którzy uważają siebie za jedynych prawdziwych kibiców Polonii, odstraszają resztę kibiców. Innego powodu pustki na stadionie być nie może.

  OdpowiedzUsuń
 4. odpowiedź na Twoje pytanie drogi gospodarzu bloga jest bardzo proste... Henryk Glucklich wygrał wszystkie biegi oprócz ostatniego. Na wyjściu z ostatniego łuku, będąc na prowadzeniu, 50 metrów przed metą spodł mu łańcuch z tylnego koła i dojechał do mety siłą rozpędu chyba na trzeciej pozycji.Mistrzem został Zenon Plech. Byłem i widziałem....

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście. Też byłem i widziałem. A dlaczego Magda - skoro "byłem"?

  OdpowiedzUsuń
 6. Żebyś miał nad czym się głowić !!!

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię