sobota, 19 maja 2018

Zlot Harleyowców z całej Europy w bydgoskim Myślęcinku.

Od minionej środy (16.05.18.) do niedzieli (20.05.18.) odbywa się w bydgoskim Myślęcinku zlot Harleyowców z całej Europy.


Impreza odbywa się pod nazwą Super Rally 2018.


Już od minionego poniedziałku zaczęto odgradzać ponad 60 procent powierzchni tego największego parku miejskiego w Polsce.  Postawiono wiele kilometrów płotów, uniemożliwiając bydgoszczanom i przyjezdnym przez ponad tydzień (bo dopiero w przyszły wtorek zniknąć mają owe ogrodzenia) normalne korzystanie z tego pięknego parku.

Impreza jest prywatna, a miasto Bydgoszcz udostępniło te 60% parku za darmo i jeszcze dołożyło kilkaset tysięcy złotych w celach niby promocyjnych.  

Czy takie cele zostaną osiągnięte to osobiście śmiem wątpić.  

A jakie będą zniszczenia w parku?  Tego nikt nie wie.

A za czyje pieniądze dokonana zostanie rekultywacja i naprawy?

Nie sądzę, aby taka impreza z udziałem wielu tysięcy ciężkich motocykli i jeszcze większej ilości osób powinna się odbywać w tym pięknym i popularnym parku.

Całe otoczenie tej na pewno oryginalnej imprezy jest szczelnie ogrodzone i dokładnie pilnowane przez policję i ochraniarzy.

Moim zdaniem zarządcy parku popełnili wielki błąd organizując w nim tak wielką prywatną imprezę trwającą około tygodnia, blokującą park i przynoszącą szkody i zniszczenia, które na skutek postawienia tysięcy namiotów na parę dni i wjechania na trawniki tysięcy motocykli niewątpliwie muszą zaistnieć.  

Poniżej kilkanaście zdjęć tej imprezy i przygotowań do niej, wykonanych w różnych miejscach.

Szczelnie zasłonięte ogrodzenie przy głównej promenadzie parku, przy Różopolu

Ogrodzenie od strony myślęcińskich pagórków


Zjeżdżają się uczestnicy zlotu.

Wjeżdżają na teren imprezyZdjęcia imprezy wykonane z myślęcińskich górek.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię