niedziela, 13 maja 2018

Znani i nieznani bydgoszczanie - 96

W czeluściach internetu znalazłem zdjęcie, które wykonałem dawno temu i, które kiedyś zdigitalizowałem, a potem umieściłem w plikach, o których dawno zapomniałem.  Na szczęście niedawno je odnalazłem.

Na tym zdjęciu jest naprawdę kwiat bydgoskich decydentów z minionych niedawno czasów, a częściowo i z czasów obecnych.

Ciekawe czy ktoś ich rozpozna?  Ja znałem wszystkich osobiście, ale nie chodzi mi o podpisywanie tego zdjęcia, lecz o to czy obecnie ktoś rozpoznaje osoby będące na tym zdjęciu.  Wtedy gdy wykonałem to zdjęcie to kilku z uwidocznionych na tym zdjęciu było bydgoskimi tuzami  Czy może tak pozostało?

Wtedy Pawełek z "pszapciółką" i swoim tatą, nie miał tak nędznej pozycji wobec zaborczych i megalomańskich torunian, jak obecnie.  I w ogóle nie mieli jeszcze kluczowych pozycji, lecz dopiero je tworzyli.  I jak dzisiaj widzimy - całkiem skutecznie.  Niestety nie dla  bydgoszczan, lecz dla nich osobiście.

Ileż to refleksji można znaleźć w jednym zwyczajnym zdjęciu.

Jest i wiceprezydent i przewodniczący RM i wybitny działacz UW, obecnie rzecznik prasowy UTP, o partnerce wieloletniego senatora (tego od arii) nie wspominając.  A Piotr i Andrzej to i wówczas, i obecnie osoby bardzo wpływowe.
Poprzedni post z tego cyklu.

2 komentarze:

  1. To Ostrówce?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak To wyjazdowe posiedzenie bydgoskiej Rady Regionalnej UW połączone z piknikiem.

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię