piątek, 5 lipca 2013

Jak torunianie leczą swoje bydgoskie kompleksy !!!

Pomimo, że w żadnej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz, nie posiadając wyjątkowych obiektów, nie występuje jako miasto atrakcyjne, mimo to znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż lokalna.
Nieliczne zabytki Bydgoszczy zgrupowane są w rejonie Brdy i Starego Miasta. Jest to najstarsza, średniowieczna część Bydgoszczy. Natomiast na północ od niej zlokalizowane jest Śródmieście - dzielnica rozbudowywana w czasach pruskich (XIX w.), gdzie znajdują się przykłady ciekawej architektury secesyjnej i eklektycznej.
Miasto nie posiada zabytków architektury o wysokich wartościach historycznych i artystycznych, a wartość ich może być unikatowa jedynie w skali lokalnej, a wynika to z niewielkiego znaczenia miasta w historii i dziejach architektury oraz przeciętnego jego charakteru na przestrzeni wieków.”całość

Nawet nie warto tego komentować, ale jak trzeba być małym, nieobiektywnym i zakompleksionym człowiekiem, aby coś takiego napisać?

Ja odsyłam do linka poniżej i linków powiązanych.

5 komentarzy:

 1. niestety na podanej stronie jest więcej takich akcji( np. o lotnisku:Pomimo, że w odległości 52 km od Torunia znajduje się lotnisko w Bydgoszczy, to jednak należy ono do najmniejszych w Polsce i nie zapewnia satysfakcjonujących połączeń. Regularne połączenia oferuje jedynie niskobudżetowy Ryanair do 4 miast w Wielkiej Brytanii i Irlandii (którego działalność na tutejszym lotnisku jest finansowana przez władze województwa kujawsko-pomorskiego), inni przewoźnicy wycofali się z tego lotniska. Jedynym kierunkiem krajowym jest połączenie z Lotniskiem Chopina w Warszawie, ale nie jest to połączenie specjalnie korzystne i nie obsługiwane codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To, że bydgoskie lotnisko tak słabo działa jest winą głównego akcjonariusza i powołanego przez niego zarządu oraz praktycznie zerowych inwestycji jak na krajową skalę charakterystyczną do innych regionalnych lotnisk. Jest wielka potrzeba lotów czarterowych, ale trzeba umieć to przewidzieć i zorganizować. Niestety zarządzający obecnie bydgoskim lotniskiem widocznie się do tego nie nadają.

  OdpowiedzUsuń
 3. oczywiście zgoda, ale pytanie dlaczego strona rzekomo promujaca region pisze tak zle o jedynym lotnisku w regionie? w dodatku sa to informacje kłamliwe bo polaczen jest więcej niż napisano..

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest polityka "regionalna" po toruńsku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytając treść tego tekstu- jakby nie patrzeć oficjalnej strony UMT czytelnik dowiaduje się, że Toruń jest naturalnie potężnym, wspaniałym miastem, które w czasach PRL-u zostało niesłusznie skrzywdzonym przez władze komunistyczne a teraz skazany jest na sukces bo przecież jest cudownym, wspaniałym. I to porównanie z Bydgoszczą. Jesteśmy tam przedstawieni jako naturalne dno. Po prostu w warunkach wolnorynkowych jesteśmy skazani na upadek. Żenada na oficjalnej stronie taki tekst to może świadczyć tylko o tym, że ci ludzie kipią nienawiścią do nas. Dziwię się, że oni tak bardzo dążą do wspólnej metropolii z nami skoro mają taki stosunek wobec nas. Musimy wywalczyć niezależność.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię