sobota, 2 lutego 2019

Emerytura pod palmami

Od wtorku 29.01.2019 znowu jesteśmy w Cabo Roig na krańcu Costa Blanca, tuż na granicy Valencji z Murcją.  Piątą zimę (a raczej jej część) spędzamy w ciepłych klimatach ratujących nasze nadszarpnięte wiekiem i chorobami zdrowie.

Pewnie powinno być to regułą, jak to jest u Niemców czy Anglików, ale na razie nie jest i my jedynie jesteśmy przedstawicielami tego co obiecano wszystkim Polakom, gdy nijaki Buzek z Mańkiem Krzaklewskim  wprowadzali program narodowych funduszy emerytalnych (NFI).  My w to nigdy nie uwierzyliśmy i nie zapisaliśmy się do tych złodziejskich funduszy, i dlatego my jesteśmy w Hiszpanii, a ci co w nie uwierzyli nie są.  I co najśmieszniejsze to fakt, że twórcy owych złodziejskich funduszy ponownie próbują powrócić do władzy.  Dziwi mnie ogromnie, że mogą znaleźć się ludzie, którzy im wierzą.  Osobniki typu Buzek, Miler. Cimoszewicz, Marcinkiewicz, Sikorski, Niesiołowski, Balcerowicz, Petru, Schetyna, Kopacz, Kierwiński, Nitrasy i tym podobne osobniki, pragną nadal omamiać Polaków i zapewniać ich, że to co czynią to jest dla ich dobra.  Ciekawe dlaczego jak oni rządzili tak nie było, a teraz jak powrócą to ma tak być?

Jak głupim być trzeba, aby powtórnie im uwierzyć?

Mnie się to w głowie nie mieści, ale pewnie mam małą i tępą głowę.

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, a ja mam takie jak powyżej.

3 komentarze:

 1. Miłego wypoczynku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie autorze. Bardzo ładnie opisuje pan te miejsca w których przebywa. Zwłaszcza ciekawe są uwagi obyczajowe, czy społeczne dopóty, dopóki nie zabierze się pan za politykę. Radziłbym jej nie dotykać, bo zamiast ciekawego blogu zaczynają się wylewać pomyje rodem, pewnie ulubionych stacji TVP lub Republika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radziłbym także nie zabierać się za politykę w wykonaniu TVN-u czy Polsatu. To dopiero Himalaje hipokryzji, kłamstw i przeinaczeń. Proponuję trochę refleksji nad taśmami z "Sowy i przyjaciół". To właśnie tam wylały się prawdziwe pomyje i ktoś kto tego nie rozumie nie jest wart polemiki z nim.

   Usuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię