niedziela, 10 lutego 2019

Malaga w środę.

Malaga – miasto w południowej Hiszpanii. Drugie - po Sewilli - co do wielkości miasto regionu Andaluzja. Położona nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Jedno z najstarszych miast Europy, zamieszkane od VIII wieku p.n.e. Duży port handlowy i rybacki, kąpielisko na Costa del Sol.  Malaga to piąte co do wielkości miasto Hiszpanii liczące około 600 tysięcy mieszkańców.

Wszyscy zapewne znają wino o nazwie malaga.  To wspaniałe wzmacniane wino jest pewnie najważniejszym światowym wizerunkiem regionu.  Dwulitrowa butelka tego trunku ze szczepu Pedro Ximenes kosztuje około 10 euro ( w Polsce zapewne trzy razy tyle).  Mieszane są dużo tańsze, ale klasyka zobowiązuje.

Miasto jest duże i piękne.  Wielki port przyjmujący największe kontenerowce i wycieczkowce jest kolejnym atutem Malagi.  Tutaj urodził się Pablo Picasso.  Tutaj znajduje się słynna katedra, którą budowano ponad dwieście lat.

Tutaj.....   I tak dalej.  Można poczytać w internecie.

My tutaj byliśmy i poczuliśmy klimat tego miasta i mam nadzieję, że namiastkę tego poczucia znaleźć będzie można na poniższych zdjęciach:Małe samochody zbierają śmieci, które wrzucają do dużych samochodów.  Czy w PL jest to możliwe?


Widok z zamku - autorem zdjęcia jest Piotr Brożek


Stadion FC Malaga

Po dniu pełnym wrażeń w Maladze pijemy Malagę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię