sobota, 22 lipca 2017

Pucz - 3

Na wczorajszej (dzisiejszej) kolejnej manifestacji obrońców demokracji, która odbyła się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prezydent miasta powiedział:

 Posłowie koalicji rządowej mają złamane kręgosłupy, dlatego tak głosują - tłumaczył Bruski i zaproponował taktykę, jaką należałoby zastosować wobec posłów PiS. - Musimy wywierać na nich presję w codziennych sytuacjach i ostracyzm. Nie zapraszać ich na spotkania. Mamy wiele sposobów na to, by oni się źle czuli wśród mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko. Nie chcę z nimi siedzieć przy stole, nie siedzę. Nie chcę siedzieć w operze, pójdę trochę dalej. Niech siedzą sami, niech wszyscy ich widzą.

Na FB ukazał się poniższy komentarz dotyczący tej wypowiedzi:

prezydent Bydgoszczy namawia aby nie siadać z pisiorami przy stole i w operze ? przeraża mnie jak polityka dzieli ludzi.  (cytat za internetowym postem?)

Ja odpowiedziałem na ten komentarz::

Mową nienawiści ponoć bronią demokracji. Czy oni nie mają wstydu bo rozumu na pewno nie. Do kościoła nie powinni chodzić razem i obowiązkowo oznaczyć tych szalonych pisiorów odpowiednimi trwałymi symbolami, aby ci lepsi mogli z nimi nie jeździć tramwajami i autobusami i tak dalej. Ciekawym byłoby poznać przekrój socjologiczny owych "rycerzy" walczących o pokój pełen kasy, przywilejów i innych takich - koniec komentarza.

I co znamienne, owe protesty charakteryzują się tym, że wszyscy wszystko nagrywają.  Ciśnie się na usta proste pytanie, czy oni przychodzą protestować, czy nagrywać, aby potem zaistnieć w wirtualnym świecie?   Aby potem tworzyć kolejne powiązania towarzysko - biznesowe, aby się chwalić na internetowych forach i aby być, zaistnieć, być trendy, cool, dostać lajki i w ogóle być tą lepszą kastą ludzi.  

Nagrywają także posłowie, a czynią to często w sposób nachalny i prowokacyjny.  Pisze o tym Marcin Wikło w portalu wPolityce.pl  w artykule pt.


Posłowie jak „gimbaza”, oglądają świat przez komórkę. Skąd taki przymus nagrywania wszystkiego?


link do artykułu:

Puczyści walczą także o europejską solidarność.  Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnym przykładzie tej "solidarności".

Sąd UE oddalił wniosek Polski i PGNiG ws. gazociągu OPAL

link do artykułu:


Organizacja protestów, trybuny, nagłośnienia, zabezpieczenia, flagi, transparenty i wszystko inne związane z owymi protestami.   KTO ZA TO PŁACI?

DOKĄD ZMIERZAMY?  

5 komentarzy:

 1. Jest Pan niestety przykładem, że ludzie głupieją i chamieją na starość. Jak dowodzi medycyna w tym wieku dziennie zanika kilkanaście milionów komórek mózgowych. Jakie są skutki? Czytaj powyższe wywody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja sądzę, że jest pan typowym przykładem "miłości bliźniego" reprezentowanym przez totalną opozycję walczącą o "demokrację". Trzeba być złym człowiekiem, głupcem lub chamem, aby tak pisać.

   Usuń
 2. To wszystko robią ludzie chciwe,zawistne, pazerne co nie widzą dalej niż własny nos.Zmiany są konieczne. Prawdziwi Polacy to wiedzą, a reszta , jak jej się nie podoba, niech pakuje walizy i pa,pa. Widzimy, że im chodzi tylko o koryto. Z Polski chcą zrobić kolonię, a z Polaków niewolników. To są żli ludzie, oni nie są PATRIOTAMI. Nikt w Polsce ich nie trzyma. Do widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem totalną opozycją, ani postkomunistką, ani drugim sortem. Jestem Polką i płacę w Polsce podatki, dlatego nie zgadzam się na pogardę ze strony rządzących. Nie chcę żadnego "puczu", ale żeby Polska była demokratycznym, nowoczesnym i europejskim krajem. Sam jeździsz na długie miesiące do Hiszpanii, to dlaczego dla nas chcesz zacofania? PiS nie ma mandatu do zmiany konstytucji, a co za tym idzie, do zmiany ustroju. Trójpodział władzy to najlepsze, co do tej pory ludzkość wymyśliła, a centralizacja władzy w rękach jednego człowieka prowadzi do wielkich niebezpieczeństw. Tu chodzi o cały szereg wolności, wolne media, wolne wybory, wyroki w sądach zgodne z sumieniem sędziego, a nie poddane naciskom przełożonych. Im chodzi o umocnienie swojej władzy, a nie o dobro Polaków. Wcale nie chcę powrotu PO, ale mam prawo mieć inne zdanie niż zwolennicy Kaczyńskiego, który jest pełen obłędu i chęci zemsty. Nie będę się lansować na protestach, ani wrzucać tego na portale, na których jestem nieobecna. Po prostu chcę wyrazić swój sprzeciw! Nie chcę powrotu żadnych "starych układów ", tylko chcę żyć w normalnym kraju! Dziwię się, że tego nie rozumiesz. Córka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając komentarz, wyraźnie czuje się błaganie: Niech będzie jak jest, nie wolno nic zmieniać, bo mnie i mojemu środowisku przecież jest bardzo dobrze. Wszystko mamy poustawiane i dobrze nam z tym. Co mnie obchodzą inni Polacy? To jest postawa aspołeczna, nie obchodzi pani los 90% Polaków.
   Może powinna pani uzupełnić wiedzę o korupcji w sądach i złych praktykach,które zdecydowanie szkodzą tym 90%.
   Dużo można by powiedzieć na ten temat, ale jak pani sama nie będzie chciała więcej wiedzieć, nikt pani nie przekona.

   Usuń

Jeżeli chcesz wyraź swoją opinię